V oblasti datových sítí poskytujeme firemním zákazníkům komplexní servis. Rozsah poskytovaných služeb, dlouholeté zkušenosti a silné technické zázemí dává našim zákazníkům garanci kvality a nepřetržitosti poskytovaných služeb v oblasti datových služeb.

Provádíme vše od návrhu optimalizovaného řešení pro lokální počítačové sítě (LAN), zajištění připojením k internetu prostřednictvím námi budovaných přípojek a služeb internetu, VoIP telefonie, VPN, instalace a konfigurace serverů a všech potřebných zařízení až po servisní a technickou podporou ve všech těchto oblastech.

LOKÁLNÍ DATOVÉ SÍTĚ

Provádíme návrh datových sítí (LAN) a budujeme strukturované kabeláže. Používáme osvědčené technologie a postupy při budování datových rozvodů a jsme schopni Vám pomoci s vytvořením datové sítě v novostavbě, tak s rozšířením stávající datové sítě.

BUDOVÁNÍ DATOVÝCH PŘÍPOJEK K INTERNETU

Budujeme přípojky k internetu a to zejména mikrovlné a optické. Rychlost realizace zřízení mikrovlnné přípojky se pohybuje řádově ve dnech - na rozdíl od času potřebného k vybudování metalické nebo optické přípojky, kdy je třeba k realizaci souhlas vlastníků nemovitostí. Nabízíme kompletní realizaci připojení, včetně vybudování nezbytných rozvodů v budově a dodávky koncových zařízení.

INTERNET

Společnost ONYX engineering je významným poskytovatel datových a hlasových služeb v regionu. Centrální body sítě jsou umístěny v lokalitách Olomouc – sídlo firmy ONYX engineering silo MSK Kroměříž Pavelkova 11, vysokoškolské koleje Bedřicha Václavka, budova vodojemu, vyhlídková věž ZOO sv. Kopeček, budova sila MJM Šternberk, budova sila ZZN v Litovli a mnoho dalších vysílacích bodů, která nám umožňují širokou variability při zřizování datových přípojek. Páteřní spojení centrálních bodů je provedeno optickou sítí a ve vzdálenějších lokalitách využíváme mikrovlnných techlogií (5 GHz, 10 GHz, 17 GHz, 70 GHz). Prokud Vás zajímá více podrobností, tak klikněte na přehlednou mapu nebo si přečtěte kompletní popis s detailnějšími informacemi o síti ONYX engineering.

VPN - ZABEZPEČENÁ KOMUNIKACE PROSTŘEDNICTVÍM INTERENTU

Zákazníkům poskytujeme službu připojení k internetu, ale také jsme schopni vytvořit virtuální privátní síť (VPN, virtual private network) postavenou na IP protokolu, která umožní efektivní propojení několika závodů či poboček v celém regionu za cenu jinak těžko dosažitelnou. Konfiguraci provádíme s využitím OpenVPN.

DODÁVKY SERVEROVÉ INFRASTRUKTURY

Dodáváme a instalujeme servery na platformě Microsoft a Linux, jednoduché a robustní linuxové routery a gatewaye, bezpečnostní firewally, výkonné pracovní stanice a notebooky. U návrhu systémů využíváme předností jednotlivých výrobců (Lenovo, DELL, HP, TP-LINK, CISCO) a to s cílem navrhnout spolehlivé řešení pro menší firmu i velký podniky s několika pobočkami. Tyto systémy a řešení dále profesionálně spravujeme a řešíme jejich budoucí rozvoj.

Nechte si od nás udělat nezávaznou kalkulaci na zhotovení datové sítě.
CHCI NEZÁVAZNOU KALKULACI